Rezanie plazmou – plazmové delenie

Technológia rezania plazmou používa koncentrovaný elektrický oblúk, ktorý taví materiál účinkom vysokoteplotného lúča plazmy. Rezať možno všetky vodivé materiály.

Presné a výkonné páliace stroje s CNC riadiacim systémom od výrobcov VANAD a MESSER  sú určené k presnému tvarovému rezaniu všetkých konštrukčných ocelí, nerezových ocelí, hliníku a medi v hrúbkach od 1 do 30 mm pri max. rozmeroch stola 3 x 8 m do hmotnosti 8 ton. Obojstranný posuv portálu na lineárnom vedení dráhy v spojení s plazmovými systémami Kjellberg, Hypertherm a Formika umožňujú dosahovať vysokú kvalitu rezu a presnosti výpalkov. Pri pálení otvorov je nutné počítať s minimálnym otvorom 1,5 násobku hrúbky materiálu.

Technické parametre
Hrúbky pálenia materiálov
od 1 do 30 mm
Max. rozmery stola
3 x 8 m
Max. hmotnosť
8 t
plazma vanad

Vyhotovenie – dodacie podmienky

  • Pri rezaní plazmou je rezná plocha menej narušená, ako pri rezaní kyslíkom, ale je nutné počítať s podpálením tohto výpalku až do 5°. Výraznejšie podpálenie nastáva v rohoch výpalkov.
  • Akosť materiálu je určená zákazníkom podľa dodanej výkresovej dokumentácie a je možné poskytnúť materiálový atest k ľubovoľnému páliacemu plánu či vypáleným kusom.
  • Výpalky sa dodávajú s povrchom podľa normy EN 10 163, hrúbka podľa EN 10 029
  • Rozmerové tolerancie tvarových výpalkov sú podľa STN EN ISO 9013 II B
  • Akosť reznej plochy je zaručená podľa STN EN ISO 9013 II. Miestne vady reznej plochy sa pri posudzovaní neberú do úvahy.
  • Samostatne je možné dohodnúť náter a tryskanie vypálených kusov. Pokiaľ kusy majú predpísanú nasledujúcu operáciu ohyb, budú automaticky tryskané.
  • Štandardný dodací termín z materiálu na sklade je od 3 do 10 pracovných dní po potvrdení objednávky. Expresné objednávky sú možné za príplatok. Dodacia parita EXW výrobca. Po dohode je možné dovoz dopravou PMR, s.r.o. na miesto určenia.